Козина ферма “Шеврет” та місто Судова Вишня

Автобусна екскурсія до міста Судова Вишня та на Козину ферму “Шеврет” тривалістю 1 день.

Цей тур розпочнемо з оглядової екскурсії містом Судова Вишня, яке розміщене за 48 км від Львова. Це місто налічує всього приблизно 7 тисяч осіб, але має давню і цікаву історію. Колись називалося просто Вишня, але з 1545 року тут щорічно почали проходити важливі виїзні суди і місто отримало сучасну назву.

Серед збережених пам’яток Судової Вишні, які нам буде цікаво відвідати, є Палац Яна Марса (XVIII-XIX) – власника міста на початку XX століття, Церква Святої Трійці (1910) збудована відомим архітектором Василем Нагірним, Монастир францисканців, Костел Матері Божої Помічниці Вірних (1890), Ратуша в стилі еклектики з елегантним флюгером, залишки синагоги та найгарніша будівля міста – Народний дім (1895).

Далі прямуємо до основного об’єкту нашої мандрівки – Фермерського господарства «Шеврет» Фромаж д’Еліз (“Chevrette” Fromages d’Elise), яке розміщене в околицях Судової Вишні.

Chevrette1Козина ферма “Шеврет” знаходиться за 55 км на захід від Львова, а саме в селі Дмитровичі. Це екологічно чиста місцевість, звідки далеко до промислових підприємств.

Chevrette («Шеврет») в перекладі з французької значить “кізонька”. Засновниками та власниками ферми є подружжя Віллемів – бельгієць Бернар та українка Марія. Коли у подружжя народилася донька Еліза, ферма отримала на честь дівчинки додаткову назву – «Шеврет» Фромаж д’Еліз.

Ферма спеціалізується не тільки на продукції козиного молока і сиру з нього, але й на розведенні кіз і їх селекції. Також тут розводять велику рогату худоби, овець, птицю, виробляють яблучний сік, вирощують фрукти.

Хоч головними мешканцями ферми є кози, яких в господарстві налічується близько 800 особин, тут також можна побачити віслюків, коней, корів, биків, цапів, качок, гусей тощо.

Під час екскурсії фермою, прогуляємося стежками які кози та інші місцеві тварини протоптують кожен день, оглянемо місця їх проживання, побачимо предмети догляду за ними. Діти можуть гратися з тваринками, наприклад, покататися на віслюку.

Далі на нас чекає відвідування цеху, де виробляють козині сири за традиціями французьких сироварів. Дізнаємося, як виготовляються різні сорти сирів, скільки часу це триває, від чого залежить смак сиру.

Chevrette2Екскурсія закінчується дегустацією на якій ви зможете скуштувати близько п’ятнадцяти видів сиру і не тільки. Свіжі та добре витримані сири, наприклад, творог, кроттен, бюш, томет, фета, рікота, сігалон, дмитров’єн, том, сир десертний. Вино і козине, якими приємно запивати сир. Згущене козяче молоко, козине м’ясо рієт тощо.

Під час дегустації ви зрозумієте, що козяче молоко і те що з нього роблять – це не тільки корисно, але й дуже смачно. Після такого частування про обід уже не думаєш, ця дегустація чудово його замінює.

Дякуючи тому, що сир екологічно чистий та дуже смачний, його везуть до Львова і продають в найбільш престижних ресторанах та магазинах. А тут нам запропонують купити молочну і м’ясну продукцію за гуртовими цінами.

Отож, запрошуємо вас спільно з нами відвідати давнє містечко Судову Вишню та Козину ферму “Шеврет” в селі Дмитровичі.

Загальна протяжність цього маршруту складає приблизно 110 км.
Можливі дні проведення екскурсії – кожен день.
Орієнтовний час виїзду зі Львова – 9.00.
Орієнтовний час повернення до Львова – 16.00.

Вартість екскурсії за наявності власного транспорту (за групу):
1400 грн. – 1-3 особи
1450 грн. – 4-6 осіб
1500 грн. – 7-19 осіб
1550 грн. – 20-26 осіб
1600 грн. – 27-35 осіб
1650 грн. – 36-49 осіб
1700 грн. – 50-57 осіб

Вартість екскурсії з врахуванням витрат на транспорт (за групу):
3800 грн. – 1-3 особи
4000 грн. – 4-6 осіб
5050 грн. – 7-19 осіб
6100 грн. – 20-26 осіб
7230 грн. – 27-35 осіб
8150 грн. – 36-49 осіб
8350 грн. – 50-57 осіб

* Додатково оплачується (обов’язково) вхідний квиток на ферму в який входить дегустація сирів: 210 грн. (дорослий), 105 грн. (дитячий 6-12 років), безкоштовно (діти до 5 років включно, якщо разом з батьками).
** Якщо група в більшості складається із школярів, то потрібно щоб на 7 дітей був принаймні 1 дорослий.

Ця екскурсія може бути проведена такими мовами: польська, російська, українська.

Tags: , , ,

Відгуки про екскурсію “Козина ферма “Шеврет” та місто Судова Вишня”

 1. Ірина

  22. Тра, 2017

  Сьогодні відвідали ферму. діти та дорослі в захваті. Дякую за організацію екскурсії пану Миколі та велике дякую пану Петру за чудові розповіді!!!! Насправді дуже цікаво та пізнавально, а ще й і смачно!!!

  Відповісти на цей відгук
 2. Ярослав

  08. Лют, 2018

  Добрий вечір. Включіть у програму ще музей історії міста Судова Вишня (у Народному домі) та музей-садиба родини Антоничів у Бортятині

  Відповісти на цей відгук

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково):

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)