Древній Звенигород (екскурсія, квест) та Свірзький замок

Екскурсія до інтерактивного музею Древній Звенигород (екскурсія, окуляри віртуальної реальності, квест), відвідування всередині Свірзького замку, огляд руїн Старосільського замку та обід за маршрутом.

Головним пунктом цього туру є відвідування столиці одного з удільних князівств часів Київської Русі – Звенигорода. Цей населений пункт розташований на відстані приблизно 25 км від центру Львова.

Місцевий краєзнавчий музей в 2020 році був оновлений і перетворений на інтерактивний та дуже цікавий заклад. Цьому передувала клопітка робота і співпраця археологів, істориків та фахівців у сфері IT.

На вході туристів зустрічає пам’ятник на честь 900-ліття княжого Звенигорода. Далі – просторе і охайне музейне приміщення, експонати, стенди, плазмові монітори. Місцевий екскурсовод занурить вас у минуле, в часи (11-13 століття), коли Звенигород був знаним та важливим давньоукраїнським містом.

Родзинкою екскурсії є можливість оглянути місто, яке воно було в минулому, за допомогою окулярів VR реальності. Відчуття – ніби ти справді переносишся в часі на 900 років назад і перебуваєш в Звенигороді часів його середньовічного розквіту. Емоції зашкалюють, як у дітей, так і в дорослих. Просто в окулярах можна змінювати локації і саме так пересуватися між князівським палацом та боярським кварталом, між оборонними укріпленнями та торговою площею, між інтер’єрами княжої церкви та звичайними житловими будинками тощо. Завдяки наявності великої кількості комплектів цих окулярів екскурсанти можуть одночасно мандрувати вулицями древнього Звенигорода.

А далі, запрошуємо юних екскурсантів взяти участь у квесті і стати майже справжніми археологами. Неодноразово територію колишнього міста досліджували професійні археологи, тут було виявлено залишки оборонних споруд, давніх будівель та доріг. Давайте й ми спробуємо долучитися до такої цікавої справи як археологія.

Розшукаємо або й викопаємо різні артефакти на території стародавнього Звенигорода. Це здійснимо за допомогою вже знайомих нам VR окулярів. Ми знаємо, що діти активно користуються сучасними технологіями та полюбляють сидіти в телефонах. Тому пропонуємо використати їхнє захоплення на користь і надати можливість школярам стати дослідниками!

Квест-пошук археологічних скарбів дозволить ще краще ознайомитися з принадами колишньої столиці однієї із давньоукраїнських держав, Звенигородського князівства.

Радимо брати із собою зручне взуття та головні убори для захисту від сонця. Гарний настрій ми гарантуємо! Після проходження квесту, кожен учасник отримає грамоту.

На відстані менш ніж 30 км від Звенигорода розміщене село Свірж. Тут перед нами постає наймальовничіша фортеця Львівщини – Свірзький замок, який зручно примостився на пагорбі над озером. Замок є дуже фотогенічним, його можна фотографувати з різних сторін і всюди він буде чудовим фоном для фотографій. Свірзький замок дуже часто ставав знімальним майданчиком, з останніх кінострічок знятих тут – фільм “Довбуш” (2023), де розповідається історія карпатського Робін Гуда.

Хоч замок у Свіржі ще не відреставрований і не наповнений музейними експонатами, але однаково відвідуваний туристами. Побачимо два його подвір’я, зали, коридори, підземелля. Піднімемося на оборонну вежу та позаглядаємо у її вікна.

Також пропонуємо обійти фортецю навколо, помилуватися навколишньою природою (зокрема озером з лебедями та екзотичними деревами замкового парку), пройти під мостом що веде до в’їзної брами, завітати до кам’яної печери.

Додатково можемо ненадовго навідатися до Старосільського замку. Хоч на сьогодні збереглися фактично лише руїни фортеці, та все одно її масштаб вражає, бо це – найбільший за площею замок на Львівщині.

В середньовіччі цей замок у Старому Селі успішно захищався від ворожих навал, але не зміг витримати випробування часом. Проте є велике сподівання, що в майбутньому його таки відновлять і він стане повноцінним туристичним об’єктом.

Протяжність маршруту цієї екскурсії з поверненням до Львова складає приблизно: 105 км.
Можливі дні проведення екскурсії – щодня.
Орієнтовний час виїзду зі Львова – 9.00.
Орієнтовний час повернення до Львова – 17.00.

Вартість екскурсії за наявності власного транспорту (за групу):
2300 грн. – 1-3 особи
2350 грн. – 4-6 осіб
2600 грн. – 7-19 осіб
2650 грн. – 20-26 осіб
2800 грн. – 27-35 осіб
2850 грн. – 36-49 осіб
2900 грн. – 50-57 осіб

Вартість екскурсії з врахуванням витрат на транспорт (за групу):
5850 грн. – 1-3 особи
6550 грн. – 4-6 осіб
8350 грн. – 7-19 осіб
10100 грн. – 20-26 осіб
12000 грн. – 27-35 осіб
13600 грн. – 36-49 осіб
14400 грн. – 50-57 осіб

* Додатково оплачуються вхідні квитки (з особи):
– Свірзький замок: 100 грн./дорослий, 50 грн./учень;
– Древній Звенигород: 50 грн.;
– оренда VR окулярів: 50 грн.
– (за бажанням) квест-пошук археологічних скарбів: безкоштовно/дорослий, 150 грн./учень.

** За бажанням можна замовити комплексний обід: від 140 грн./ос.

*** Якщо група складається в переважній більшості із дорослих або якщо є потреба заощадити на вхідних квитках або якщо потрібно раніше повернутися до Львова (до 16:00), то можна відмовитися від квесту в Звенигороді.

Ця екскурсія може бути проведена такими мовами: українська, польська, англійська, німецька, італійська, французька, іспанська, російська.

Вартість проведення екскурсії іноземною мовою потрібно уточнювати.

Позначки: , , , ,

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)