Личаківський цвинтар

Пішохідна екскурсія Личаківським кладовищем, тривалістю 1,5-2 години.

Пропонуємо прогулятися територією музею під відкритим небом, побачити цінні пам’ятки скульптури та архітектури, познайомитися з біографією видатних людей.

Личаківське кладовище – це незвичайне місце, парк сну та пам’яті. Заснований цвинтар в далекому 1786 році, на сьогоднішній день його площа становить 42 гектари. Тут спочивають християни різних конфесій та національностей. Всього нараховують близько 350 тисяч поховань – це справжній некрополь.

Відразу за входом знаходиться головна площа кладовища, в різні сторони від якої відходять алеї. Площу оточує кілька каплиць – сімейних церковець-гробниць деяких найбагатших львівських родин.

Могила ФранкаПрямуючи центральною алеєю, можна швидко вийти до могил класиків української літератури – Івана Франка, Маркіяна Шашкевича, Володимира Барвінського та знаних композиторів XX століття – Станіслава Людкевича, Анатолія Кос-Анатольського, Миколи Колесси. Трохи далі знаходяться цікаві пам’ятники на похованнях художника Артура Ґроттґера, оперної співачки Соломії Крушельницької, історика Кароля Шайнохи, архієпископа Самуеля Кирила Стефановича, гімнаста Віктора Чукаріна та композитора Володимира Івасюка.

Одна з бічних алей виводить до могил відомих поляків: письменника Северина Гощинського, акторки Габріелі Запольської, математика Стефана Банаха, поетеси Марії Конопницької, архітектора Зиґмунта Ґорґолевського.

Серед могильної скульптури зустрічаємо засмучених плакальниць, античних божеств, сонних левів і навіть сплячу красуню. Це витвори митців європейського рівня, які своїм талантом увіковічили відомих і заможних людей.

Також маємо нагоду відвідати українські та польські військові поховання, де поряд спочивають вояки, які боролися за різні ідеали, але ми їх всіх вважаємо героями, що віддали життя за свою Батьківщину.

Вартість екскурсії (за групу):
640 грн. – 1-5 осіб
700 грн. – 6-15 осіб
800 грн. – 16-25 осіб
900 грн. – 26-40 осіб
1000 грн. – 41-60 осіб

Відбувається щодня. Початок екскурсії: в будь який час.

Тривалість екскурсії – 1,5-2 год.

* Вхідні квитки в Музей “Личаківський цвинтар” оплачуються додатково: 50 грн. (дорослий), 30 грн. (студент, учень).

Ця екскурсія може бути проведена такими мовами: українська, англійська, російська, німецька, польська, італійська, французька, іспанська, литовська.

Вартість проведення екскурсії іноземною мовою уточнюйте у менеджера.

Позначки:

Коментарі про екскурсію “Личаківський цвинтар”

 1. Оксана

  29. Лип, 2015

  Личаківське кладовище – одне з тих місць Львова, яке варто відвідати неодмінно! Звісно, можна самостійно блукати годинами там. Ми замовляли 2-годинну екскурсію. Раджу всім ознайомлюватися з цією пам’яткою в супроводі Миколи Хилюка. Його розповіді були дуже цікавими.Щиро вдячні за такую екскурсію!

  Відповісти на цей відгук
 2. Галина

  30. Лис, 2016

  якщо ви цікавитеся не тільки архитектурою славетного міста, а ще й бажаєте взнати дещо більше – історії життя людей, що тут жили, – краще екскурсії вам не знайти.
  починаючи з розуміння мотивів чи то просто способу життя попередніх поколінь набагато яскравішим видається сьогодення.
  дякую пану Юрію за одну з найкращих екскурсій в моєму житті. було цікаво не тільки слухати, а й думати над вашими питаннями :)

  Відповісти на цей відгук
 3. Олег

  09. Сер, 2021

  Надзвичайно цікава екскурсія у виконанні п.Миколи! Людина не просто цікаво розповідає про витвори мистецтва (памятники, гробниці) які є на цвинтарі, але й переплітає їх з історичними подіями того часу. Словом – дуже цікаво, беріть – не пошкодуєте)

  Відповісти на цей відгук
 4. Вікторія

  21. Бер, 2023

  Хочу подякувати Миколі за екскурсії у Львові , було дуже цікаво пройти старими вулицями Львова та алейками Личаківського цвинтаря та слухати цікаві історії , ми міркуємо ще ні раз приїжджати до цього міста та знов зустрічатись з Миколою

  Відповісти на цей відгук

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)