Вулиця Сербська

У Львові ще в Середньовіччі полюбляли їсти солодощі. Тоді у Львові торгували привезеними зі Сходу солодкими товарами. А вже у XIX ст. шоколад зі Львова експортувався до різних частин Європи. Шоколад відомої фірми «Світоч» сьогодні, на жаль, вже не такий хороший як колись. Але люди, як і раніше, розуміють, що найкращий шоколад – це той, що зроблений вручну.

Перед нами знаходиться майстерня, де на першому поверсі кондитери займаються виробництвом шоколаду, а на другому розміщена крамничка, де представлені різноманітні солодкі вироби. Зараз зайдемо і оглянемо цю майстерню.

Щотижня в п’ятницю, суботу та неділю Львівська майстерня шоколаду віддає деякі сорти свого шоколаду за півціни, але лише в обмежений проміжок часу – з 14.00 до 14.15.

Також о 10 год. ранку у суботу та неділю тут відбуваються майстер-класи з виготовлення цукерок власноруч. Ця забава триває 1,5 години.

А тепер пройдемо до пам’ятника відомому австрійському письменнику, уродженцю міста Львова – Леопольду фон Захер-Мазоху.

В творах Захер-Мазоха знайшли своє відображення особисті переживання письменника, пов’язані з отримуванням сексуальної насолоди спричиненої насильством з боку жінки.

В 1886 році психіатр Ріхард фон Крафт-Ебінґ назвав сексуальну патологію, що характеризується отриманням задоволення від болю та підкорення, мазохізмом. Таким чином, його ім’я стало основою терміну «мазохізм», що значить самознущання.

Позаду пам’ятника знаходиться вхід до Мазох-cafe, яке відтворює атмосферу у стилі творів Леопольда фон Захер-Мазоха. На стінах закладу є цитати та предмети пов’язані із мазохізмом.

А особливістю пам’ятника є кишеня у штанах з правого боку.

Цей текст є частиною екскурсії “Вулицями середньовічного Львова”, авторства екскурсовода Миколи Хилюка. Замовити проведення цієї екскурсії Ви можете за номером тел. +38 (093) 486-56-07 (Микола).

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)