Віденська кав’ярня

У стінах середньовічного міста Львова знаходилися дві добре укріплені брами: Галицька і Краківська та дві хвіртки: Єзуїтська і Босацька. Ми стоїмо на місці, де з початку XVII ст. знаходилася Єзуїтська хвіртка (ворота), дозвіл на будівництво якої монахи випросили у міської влади для того, щоб скоротити дорогу до своїх маєтків у теперішньому парку Івана Франка. Єзуїти зобов’язалися укріпити оборону міста і побудувати потужну багатоповерхову вежу з підйомним мостом та забезпечити охорону хвіртки. І свої зобов’язання вони виконали, бо ворожа армія жодного разу не вдерлася до міста через цей прохід. Та на жаль, про більшість львівських оборонних споруд залишились лише згадки в документах та в кращому випадку залишки стін.

Зверніть увагу на гарний бічний фасад будинку зведеного у 1829 році за проектом архітектора Матео Брезані у стилі Неоренесансу. На нижньому поверсі будинку відновила свою діяльність знаменита колись Віденська кав’ярня, одна з перших у Львові. Також в будівлі знаходиться готель «Віденський».

В цьому місці ми з вами зайдемо до середньовічного міста.

Відразу за лінією оборонних мурів притулився невеликий будинок, де колись містилася гауптвахта, про що нагадує військова зброя на рельєфах, які прикрашають фасад будівлі в стилі Класицизму.

Ми продовжуємо нашу екскурсію і прямуємо до однієї з найкращих архітектурних пам’яток Львова – Єзуїтського костелу свв. Петра і Павла.

Цей текст є частиною екскурсії “Вулицями середньовічного Львова”, авторства екскурсовода Миколи Хилюка. Замовити проведення цієї екскурсії Ви можете за номером тел. +38 (093) 486-56-07 (Микола).

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)