Шевченківський гай

Екскурсія Музеєм народної архітектури та побуту, тривалістю 2 години.

Обравши цю екскурсію, ви познайомитеся з українською дерев’яною архітектурою та прогуляєтесь мальовничим парком. Шевченківський гайТут, всього за кілька трамвайних зупинок від центру Львова, можна відчути себе як у справжньому карпатському селі. Перед входом до музею нас зустрічає пам’ятник Тарасу Шевченку та герої його творів, що також зображені у скульптурі. Цю місцину львів’яни за звичкою називають Кайзервальд, адже в кінці XVIII століття територію нинішнього музею облюбував імператор Йосиф ІІ.

Шевченківський гай – це скансен, музей народної архітектури та побуту просто неба. Сюди перевезено Пам'ятник Шевченкудерев’яні будівлі, в яких раніше проживали чи працювали селяни в різних місцевостях Західної України. Тут ви зможете пересвідчитися в тому, що архітектура українського села – це не тільки хати-мазанки. Експозиція музею розділена на кілька секторів. Зайшовши в Гай відразу потрапляємо у своєрідне бойківське село: старі хатки накриті соломою та дерев’яною черепицею; церкви збудовані в бойківських традиціях; шкільний будинок, що стоїть поблизу Співочого поля. Поряд – маленький звіринець (зоопарк) та ставок. Із Закарпаття на територію музею перевезено кілька лемківських будівель. Тут ви можете познайомитися з унікальною культурою карпатських лемків, побачити їхню церкву, житлові та господарські приміщення.

IMG_5840Звичайно, гуцульська архітектура тут також представлена. Ну куди ж без гуцулів, які є невід’ємною складовою української нації. Ці карпатські горці віддавна живуть на найвищих схилах Українських Карпат. Чи знайомі вам такі слова як бринза чи трембіта? Саме гуцулам ми маємо завдячувати такому великому внеску в українську культуру. У музеї представлено також сільське мистецтво Волині, Буковини, Поділля і Полісся. Звичайно, є схожі музеї і в інших куточках України, наприклад Музей просто неба в Пирогові, та львівський Шевченківський гай займає гідне місце серед них.

Вартість екскурсії (за групу):
640 грн. – 1-5 осіб
700 грн. – 6-15 осіб
800 грн. – 16-25 осіб
900 грн. – 26-40 осіб
1000 грн. – 41-60 осіб

Відбувається щодня. Початок екскурсії: в будь який час.

Тривалість екскурсії – 2 год.

* Вхідні квитки в Музей “Шевченківський гай” оплачуються додатково: 100 грн. (дорослий), 70 грн. (студент, учень).

Ця екскурсія може бути проведена такими мовами: українська, англійська, російська, німецька, польська, італійська, французька, іспанська.

Вартість проведення екскурсії іноземною мовою уточнюйте у менеджера.

Позначки: , ,

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)