Підйомник Захар Беркут і фортеця Тустань

Екскурсія зі Львова до скельної фортеці Тустань, підйомника Захар Беркут та Кам’янецького водоспаду.

Робимо ранній виїзд зі Львова (8:00 або й раніше) і прямуємо в Карпати до руїн середньовічної наскельної фортеці Тустань. Дорога займе приблизно 2 години. По дорозі, проїжджаючи місто Стрий, можна зробити перерву на каву/чай або невеликий сніданок.

На екскурсії в Тустані ми проведемо приблизно 2 години. В IX-XVI століттях тут існувала потужна фортеця, яка захищала від ворогів наш край і слугувала митницею на давньому соляному шляху. Твердиня була майже неприступною, бо знаходилася на високих природних скелях, які навіть монголи не змогли підкорити під час відомого військового походу в Європу.

Після підйому на скелі і огляду руїн самої фортеці, підемо набирати цілющу і лікувальну воду в місцевому джерелі. Також відвідаємо Музей Тустані, де побачимо як виглядала фортеця в період свого розквіту, археологічні знахідки, а бажаючі зроблять чудові фотографії в так званій кімнаті воєводи, сидячи на його троні. Музей знаходиться в історичному будинку, де в минулому мешкав сільський священик. На пагорбі поряд – дерев’яна Церква святого Миколая (1911).

Підкріпимось обідом орієнтовно о 13:00 в закладі швидкого обслуговування «Окей» (типу Пузатої хати) в селі Коростів або з’їмо наперед замовлений комплексний обід в одному з кафе по маршруту між Тустанню і Захаром Беркутом.

Трішки більше ніж 1 годину нам потрібно їхати до відпочинкового комплексу “Захар Беркут”. По дорозі під час розповідей екскурсовода в уяві туристів почнуть оживати персонажі однойменної історичної праці Івана Франка.

Підйомник знаходиться неподалік селища Славське, у селі Волосянка. Взимку на підйомнику найбільше лижників та інших любителів зимових видів відпочинку, а влітку – звичайних туристів які хочуть піднятися до хмар і полюбуватися красою карпатських гір.

Двокрісельний канатний підйомник нас доставить на гору Високий Верх (1243 метри). Підйом в одну сторону триватиме приблизно 45 хвилин, адже цей підйомник вважається найдовшою канатно-крісельною дорогою у Львівській області. За цей час можна досхочу насолодитись чистим гірським повітрям, поспостерігати за столітніми ялинками і соснами, зробити чудові фотографії. А вже з оглядової тераси гори відкривається неймовірно гарна панорама таких гірських масивів, як Полонинські Карпати, Ґорґани та Сколівські Бескиди.

Після спуску вниз вирушаємо у зворотну подорож в бік Львова. Їхати потрібно трішки менше 3 годин (враховуючи час на вечерю або перекус). За кілька кілометрів від траси біля міста Сколе розташовані Кам’янецький водоспад та Журавлине (Мертве) озеро. Це пам’ятки природи, які по своєму є цікаві. Висота водоспаду на річці Кам’янка – 7 метрів, а особливість Журавлиного озера – в хімічному складі його води. На огляд цих об’єктів виділяємо приблизно 1 годину.

Цей тур в Карпати не вимагає багато часу, спеціальної фізичної підготовки, однак дає можливість на повну насолодитися красою карпатської природи всього за один день. Повернення до Львова – орієнтовно 21:00.

Протяжність маршруту цієї екскурсії з поверненням до Львова складає приблизно 334 км.
Можливі дні проведення екскурсії – кожен день.
Орієнтовний час виїзду зі Львова – 8.00.
Орієнтовний час повернення до Львова – 21.00.

Вартість екскурсії з приєднанням до збірної групи (з особи):
545 грн. (дорослий)
495 грн. (учень до 12 років включно)
Місце початку збірної екскурсії: повідомляємо після бронювання.

Вартість екскурсії за наявності власного транспорту (за групу):
2400 грн. – 1-3 особи
2450 грн. – 4-6 осіб
2500 грн. – 7-19 осіб
2550 грн. – 20-26 осіб
2600 грн. – 27-35 осіб
2650 грн. – 36-49 осіб
2700 грн. – 50-57 осіб

Вартість екскурсії з врахуванням витрат на транспорт (за групу):
8000 грн. – 1-3 особи
8900 грн. – 4-6 осіб
11800 грн. – 7-19 осіб
13700 грн. – 20-26 осіб
16000 грн. – 27-35 осіб
17600 грн. – 36-49 осіб
18400 грн. – 50-57 осіб

* Вхідні квитки оплачуються додатково (з особи):
– Фортеця Тустань: 120 грн. (дорослий), 60 грн. (студент, учень, пенсіонер);
– підйомник Захар Беркут: 300 грн. (дорослий), 160 грн. (діти зростом 110-140 см);
– Кам’янецький водоспад: 30 грн. (дорослий, студент), 15 грн. (учень до 13 років включно).

** Вартість комплексного обіду (за бажанням): від 130 грн. з особи.

*** Якщо групі потрібно повернутися до Львова до 19:00, а також в холодну пору року, коли рано темніє, вважаємо недоцільним заїжджати до Кам’янецького водоспаду та Журавлиного озера. В іншому випадку ці два об’єкти можуть бути гарним доповненням екскурсії в Тустань та на Захар Беркут.

Ця екскурсія може бути проведена такими мовами: українська, англійська, російська, німецька, польська, італійська, французька, іспанська.

Вартість проведення екскурсії іноземною мовою потрібно уточнювати.

Позначки: , , , , ,

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)