Пам’ятник Івану Федоровичу

Перед нами знаходиться пам’ятник, як вважається першодрукареві на території України та Росії – Івану Федоровичу. Хоча на його могильній плиті було написано, що він всього лиш «друкування занедбане відновив», але також було написано, що він «друкар книг перед тим небачених». Вся справа в тому, що книги «Апостол» і «Буквар», які він надрукував у Львові у 1574 році є найстарішими збереженими друкованими книгами на теренах України. Проте, важко переоцінити його внесок у справу книгодрукування.

Помер Іван Федорович у Львові у 1583 році. Похований був на території Онуфріївського монастиря.

«Апостол» вийшов тиражем 1000 екземплярів. За підрахунками вчених у світі збереглося 90 екземплярів «Апостола», 12 з них знаходяться у Львівських книгосховищах. На відміну від «Апостола», який був церковною книгою, «Буквар» був підручником, яким користувалися тисячі людей. Донедавна вважалось, що зберігся лише один екземпляр «Букваря» – у зібранні Гарвардського університету в США. Але другий екземпляр без обкладинки був знайдений в бібліотеці Британського музею у Лондоні.

До системи оборонних споруд належав і Королівський арсенал, названий так на честь короля Владислава ІV, який дав значну суму на його будівництво. Керував спорудженням арсеналу Павло Гродзіцький, який є автором арсеналів у Кракові та Варшаві.

Фасад арсеналу, з красивою бароковою лоджією, прикрашений волютами і вазонами, виглядає як цивільна споруда.

Цей текст є частиною екскурсії “Вулицями середньовічного Львова”, авторства екскурсовода Миколи Хилюка. Замовити проведення цієї екскурсії Ви можете за номером тел. +38 (093) 486-56-07 (Микола).

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково):

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)