Палац Бандінеллі (Історичні коштовності та Музей скла)
Екскурсія трьома поверхами Палацу Бандінеллі, його підвалом та подвір’ям, тривалістю 1 год. 30 хв.
В одному з найгарніших будинків кінця 16 ст. на пл. Ринок розміщений відділ Львівського історичного музею «Історичні коштовності».
Назва палацу походить від імені флорентійського купця Роберта Бандінеллі, який запровадив у Львові першу регулярну пошту. Споруда має багаті декорації як головного, так і бічного фасадів з ренесансними пілястрами, колонами та дельфінами, що не схожі на себе. Також, будинок частково зберіг свої інтер’єри з 17 ст., в т.ч. планувальну структуру, автентичні балки з орнаментами та різьблені міжвіконні колони.
Екскурсія розпочинається на ІІ-му поверсі з парадного залу. Тут є велика картина, на якій зображений король Ян ІІІ Собеський. В музеї, окрім його портретів, знаходиться ще його особиста дорожня скриня з 17 ст.
В експозиції музею зібрані предмети з інтер’єрів житлових приміщень заможних львів’ян, зокрема старовинні меблі 17-18 ст. Вишуканою ажурною різьбою вражають шафи, лави та столи роботи німецьких майстрів, комоди та столи, оздоблені способом інтарсії. Великою цінністю музею є кілька фламандських шпалер 17 ст. Також тут є старовинні венеційські дзеркала та кришталеві світильники.
В одній із кімнат знаходиться мисливський кабінет, в якому виставлені зразки парадної зброї 16-17 ст. Серед експонатів є спис, з яким полювали на вепрів, а тримали його троє чоловіків. Останньою кімнатою на І-му поверсі є парадна столова з розкішною шафою для посуду.
На ІІІ-му поверсі Палацу Бандінеллі розміщена найбільша серед львівських музеїв колекція парадних портретів 18-19 ст., на яких зображено польських королів, австрійських імператорів та інших видатних постатей того часу.
В подвір’ї будинку можна оглянути давню готичну стіну, а в палацовій кухні – пічку, меблі та велику колекцію олов’яних тарілок для щоденно вжитку.
Продовженням екскурсії Палацом Бандінеллі є відвідування його підземель, де розташувався унікальний “Музей скла”. Тут побачимо не тільки цікаві та артистичні вироби зі скла, але й ознайомимось з історією та розвитком його виробництва.
В цьому музеї ми побачимо скляні посудини та намистини, виготовлені на території південної України в І-ІІ ст. н.е., коли процес виготовлення скла був ще досить примітивним. В експозиції представлені також намистини, посудини та браслети, що виготовлялись в давні часи на західноукраїнських землях. Під час екскурсії можна ознайомитись зі зразками віконних шибок та методом їх отримання.
Увагу привертають вироби місцевих скловарень, яких було багато в Галичині. Ми побачимо дзбанки, кухлі 17 ст., і навіть кубок самого короля Яна ІІІ Собеського та парадний сервіз, виконаний для графині Ізабелли Любомирської у 18 ст.
У 19 ст. скло починає широко використовуватись в оптиці, в аптекарській справі, для виготовлення тари, пляшок, з’являється виробництво кришталю. Цікавим експонатом музею є склянка поч. 19 ст., присвячена видатному полководцю армії Наполеона Юзефу Понятовському.
В одному із приміщень музею ми побачимо вироби сучасних майстрів, учасників міжнародних симпозіумів гутного скла, що регулярно проходять у Львові.
Вартість екскурсії (за групу):
750 грн. – 1-5 осіб
800 грн. – 6-15 осіб
850 грн. – 16-25 осіб
900 грн. – 26-40 осіб
Відбувається щодня крім середи. Початок екскурсії: в будь який час з 10.00 до 18.00.
* Якщо група складається з більшої кількості туристів ніж 40 осіб – групу ділимо на дві частини і відповідно на двох екскурсоводів.
Тривалість екскурсії – 1,5 год.
** Додатково оплачуються вхідні квитки (з особи):
– Відділ «Історичні коштовності»: 50 грн. (дорослий), 30 грн. (учень, студент, пенсіонер);
– Музей скла: 20 грн. (дорослий), 10 грн. (учень, студент).
Ця екскурсія може бути проведена такими мовами: українська, англійська, російська, німецька, польська, італійська, французька, іспанська.
Вартість проведення екскурсії іноземною мовою уточнюйте у менеджера.