Органний зал

Екскурсія в Органний зал (Костел Марії Магдалини), тривалістю 45 хв.

Львівський будинок органної та камерної музики початково був римо-католицьким Костелом св. Марії Магдалини, який в 1635 році збудували монахи домініканці.

Споруджений на дещо віддаленому від центру Львова пагорбі, він домінує над навколишньою забудовою. Його стрімкі вежі нагадують Тинський храм у Празі, а в його архітектурі поєднуються риси ренесансу та бароко.

До головного входу в Органний зал ведуть розкішні сходи з невеликою терасою наверху. В інтер’єрі на відвідувачів чекає багате внутрішнє оздоблення, в тому числі розкішне склепіння, розписи в стилі ар-деко (1930-ті роки), алебастровий вівтар з ангелами (1926 рік), а також стародавній стюковий вівтар (1634 рік) зі сценами з життя Марії Магдалини.

Та найбільше ця споруда відома своїм органом, який встановили тут в 1932 році. Цей музичний інструмент виготовила чеська фірма “Rieger-Kloss”, він є найбільшим з історичних органів в Україні, має понад 4,5 тисячі труб.

Завдяки дивовижній храмовій акустиці, Львівський органний зал є чудовим місцем для проведення концертів класичної та церковної музики. Тут звучать не тільки добре відомі твори, але й сучасні композиції.

Приміщення Органного залу є одночасно діючим римо-католицьким храмом св. Марії Магдалини, тут в неділю та свята проходять богослужіння. Цікаво, що лавки тут мають рухомі спинки, що дозволяє під час Служби Божої спрямувати людей обличчям до вівтаря, а спиною – до сцени.

А ще в фойє Органного залу можна оглянути виставку сучасного мистецтва, а в колишній каплиці – оригінальну фреску відомого художника-містика Яна Генрика Розена, який в 1931 році зобразив тут хрещення Ісуса в ріці Йордані.

Крім екскурсії по Львівському органному залу, ми розповімо вам про архітектурні особливості цієї споруду в контексті навколишнього простору.

Вартість екскурсії (за групу):
500 грн. – 1-5 осіб
550 грн. – 6-15 осіб
600 грн. – 16-25 осіб
650 грн. – 26-40 осіб
700 грн. – 41-60 осіб

Відбувається щодня. Початок екскурсії: в будь який час з 9.00 до 18.00.

Тривалість екскурсії – 45 хв.

* Вхідні квитки до Органного залу оплачуються додатково:
50 грн. (дорослий), 30 грн. (учень, студент).

Ця екскурсія може бути проведена такими мовами: українська, англійська, російська, німецька, польська, італійська, французька, іспанська.

Вартість проведення екскурсії іноземною мовою уточнюйте у менеджера.

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)