Музей історії Львова у Чорній кам’яниці

Трішки більше тижня тому, а саме 21 грудня 2020 р., відкрився оновлений Музей історії Львова у відреставрованій Чорній кам’яниці на площі Ринок, 4.

Музей символічно відкрився в будинку, який вважається найстарішою спорудою львівської площі Ринок (походить ще з середини 16 століття, тобто має майже 500 років).

Відкриттю музею передувала довга реставрація (приблизно 3 роки), здійснена коштом Сполучених Штатів Америки (американський грант покрив 90% від вартості реставраційних робіт).

Експозиція розміщена на всіх чотирьох поверхах споруди. В залах встановлені таблички з коротким описом експозиції та інформаційні сенсорні табло з детальнішою інформацією про експонати.

На першому поверсі та дворі будинку – так званий лапідарній, тобто виставка кам’яних скульптур, барельєфів та фрагментів оздоблення різних історичних будівель Львова (переважно уже неіснуючих будівель).

Підіймаючись сходами на другий поверх потрапляємо у зал, в якому розповідається про виникнення Львова, вигляд міста у його ранній період та його засновників. Ще два зали другого поверху знайомлять із міським самоврядуванням, керівництвом міста в минулому та його гербами в різний період історії. Особливо цікавим є макет старої львівської ратуші.

Ми не можемо відобразити цю галерею

В першому залі третьому поверху експонується скульптурна група “Архистратиг Михаїл вражає сатану”, яка раніше була в експозиції Музею зброї “Арсенал”. В інших залах – цінні експонати, оглядаючи які ви зрозумієте наскільки багато для давнього Львова означали: розвиток ремесел, торгівля та релігійне життя. На цьому поверсі вашу увагу обов’язково приверне величезне полотно із зображенням панорами Львова кінця 18 століття.

Четвертий поверх знайомить з освітніми закладами (в першу чергу з Львівським Університетом), громадсько-культурними організаціями, музичним та загалом мистецьким життям Львова. А в останньому залі розповідається про підприємства Львова від кінця 18 до кінця 20 століття.

Відвідайте Чорну кам’яницю, ви точно не пошкодуєте, бо наразі це один із найцікавіших музеїв Львова.

Потрапити в Чорну кам’яницю можна, наприклад, відвідуючи екскурсію “Вулицями середньовічного Львова“. Екскурсії замовляйте за номерами телефонів: (093) 486-56-07, (068) 320-37-33 або (050) 773-97-50.

Дата публікації: 29.12.2020 р.

Автор тексту: екскурсовод Микола Хилюк.

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)