Музей Анатомії людини
Екскурсія до Анатомічного музею Львівського медичного університету, тривалістю 1-1,5 год.
Львів є містом музеїв. Одним з маловідомих для туристів і одним з найстаріших в Україні є Музей Анатомії людини, що бере свій початок ще у 1894 році.
Музей знаходиться в одному зі старих корпусів Медичного університету, що був збудований ще наприкінці 19 століття.
Будівля є цікавою як з огляду на зовнішній вигляд, так і на внутрішнє оздоблення. При вході до будівлі нас зустрічають двомаршеві сходи та цікаві фрески на стелі та стінах з медичною тематикою.
У фойє знаходяться розсувні шафи, в яких можна побачити наочний матеріал (таблиці, схеми), що стосується анатомії людини.
Пройшовши трохи далі, ми потрапляємо до незвичної авдиторії, що має вигляд старовинного амфітеатру. Сидіння тут розміщені у кілька поверхів і є надзвичайно зручними.
Далі відвідуємо сам музей, що розміщений в 3-х приміщеннях, кожне з яких присвячене певній тематиці.
Експозиція першого приміщення присвячена остеології, науці, що вивчає будову скелету загалом та окремих кісток зокрема. Вона має велике значення як для медицини, так і для палеонтології та антропології.
Досвідчений екскурсовод вам розповість про експонати, що знаходяться у скляних шафах. Серед них побачимо череп в різних розрізах, окремі його кістки, такі як лобна, потилична, тім’яна та інші, зможемо зрозуміти, чим різняться жіночі та чоловічі кістки черепа, як змінюються вони з віком. Також тут можна буде оглянути скелети різноманітних тварин (жаба, черепаха, гусак, вуж, лисиця, голуб та ін.).
У певних шафах представлені окремі кістки носової раковини, щелепи, піднебінної кістки тощо. Цікавим елементом експозиції є демонстрація осей обертання суглобів, таких як ліктьового, плечового, кісток долоні та пальців.
Під час екскурсії ви також дізнаєтеся, яким способом виготовлені ці препарати.
Далі перейдемо з вами в другий зал, де зможемо побачити внутрішні органи організму людини, а саме: судини та нерви, центральну нервову систему, аорту та її гілки, органи дихальної системи, черевної порожнини та тазу, статеві органи, які розміщені у спеціальних посудинах, заповнених певними рідинами, такими як спирт, формалін та ін.
Третій зал музею є цікавий не тільки тим, що в ньому знаходяться різноманітні експонати, зібрані ще засновником кафедри медицини Львівського університету, починаючи з 1894 р., професором Генриком Кадиєм, але й тим, що вони розміщені в шафах часів Австро-Угорщини.
Під час екскурсії ми розповімо вам історію нашого Львівського медичного університету, покажемо вам усі корпуси, збудовані у 19 та 20 століттях.
Екскурсія має бути цікавою як для учнів та студентів різних навчальних закладів, а також для дорослих, особливо для тих, хто є дотичним до медицини.
Вартість екскурсії (за групу):
830 грн. – 1-5 осіб 430
900 грн. – 1-10 осіб 500
1150 грн. – 11-20 осіб 550
1600 грн. – 21-30 осіб 600
1850 грн. – 31-40 осіб 650
Можливі дня проведення екскурсії – щодня. Початок екскурсії в проміжку: 9:00-17:00 (субота-неділя), 15:30-17:00 (понеділок-пʼятниця).
Тривалість екскурсії – до 1,5 год.
** Вхідні квитки в Музей анатомії Медичного університету оплачуються додатково:
80 грн./дорослий;
50 грн./студент, учень.
Ця екскурсія може бути проведена такими мовами: українська, англійська, німецька, польська.
Вартість проведення екскурсії іноземною мовою уточнюйте у менеджера.