Кам’яниця Шольц-Вольфовичів

Будинок №24, закладений ще у ХV ст., у багатьох відношеннях вартий уваги. У сучасному вигляді будівля була відбудована після пожежі 1527 р. Кімнати будинку, в яких тепер розміщено експозицію Львівського історичного музею, пам’ятають важливі історичні події та знатних осіб. В цій кам’яниці декілька разів зупинявся Петро І під час своїх візитів до міста, тут він проводив зустрічі по підготовці угоди з польським королем про союз у боротьбі проти шведського короля Карла ХІІ. Кажуть, що цю будівлю вибрали під царську резиденцію не випадково – будинок мав високий портал, а відомо, що вінценосна особа не повинна нахиляти голову заходячи до своєї резиденції.

Зверніть увагу на величезний будинок №23, збудований у кінці XVI ст. Це колишня кам’яниця міщан Шольц-Вольфовичів. Як кутовий, він має два оздоблені фасади. Кут на рівні третього поверху, декорований скульптурною композицією «Хрещення», що зображує біблійну сцену з двома постатями Ісуса Христа та Іоанна Хрестителя. Нижче них зображена алегорія Віри. Власники будинку походили із Сілезії, де була розповсюджена традиція декорувати будинки, не тільки біблійними персонажами, а й цілком реальними образами. Цей факт у поєднанні з гуманістичними тенденціями епохи Відродження вплинув на рішення господарів кам’яниці замовити для декорування фасаду серію скульптурних портретів. Ці портрети розміщені на базах пілястрів третього поверху і зображують львів’ян XVI ст. Можливо, це були якісь яскраві особистості тогочасної львівської шляхти та купецтва і таким чином залишили свій скульптурний образ для нащадків.

До речі, власник цієї кам’яниці – міщанин на прізвище Шольц-Вольфович був багатий не тільки на гроші, він мав 12 синів і 12 дочок, зважте, від однієї дружини Дороти.

На цьому завершується наша подорож середньовічним Львовом. Дякую за увагу, з Вами було дуже приємно і цікаво працювати. Бажаю гарно провести час у Львові і до нових зустрічей!

Цей текст є частиною екскурсії “Вулицями середньовічного Львова”, авторства екскурсовода Миколи Хилюка. Замовити проведення цієї екскурсії Ви можете за номером тел. +38 (093) 486-56-07 (Микола).

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)