Історична довідка

Доброго дня, шановні туристи! Мене звати Микола, я буду сьогодні вашим екскурсоводом. Радий вітати Вас на екскурсії «Вулицями середньовічного Львова».

Перед тим, як ми почнемо нашу мандрівку, нагадаю Вам основні етапи історії нашого міста.

Перша письмова згадка про Львів була віднайдена у Галицько-Волинському літописі. Датована вона 1256 роком.

Засновником міста традиційно вважається князь Данило Галицький. Місто назване на честь його старшого сина Лева – Львовом.

З 1272 року Львів стає столицею Галицько-Волинського князівства.

У 1340 році, польський король Казимир III Великий, скориставшись смертю останнього представника князівської династії Юрія II Болеслава, нападає на Львів. Після цього триває довга боротьба за наші землі між Польщею, Литвою та Угорщиною. Перемогу у цій боротьбі святкувала Польща, влада якої остаточно тут укріпилася в 1387 році і тривала майже 4 століття.

В кінці XVIII на карті Центральної і Східної Європи є вже інші потужні держави. І у 1772 році, в результаті першого поділу Польщі, який відбувся між Росією, Прусією та Австрією, частина західноукраїнських земель входить до складу Австрії, яка пізніше була перейменована на Австро-Угорщину. Львів стає центром однієї з австрійських провінцій. Таким чином, майже півтора століття у нашому місті господарювали австрійці.

У 1918 році, в результаті поразки у Першій світовій війні розпадається австрійська держава і на карті Європи з’являється декілька незалежних держав, серед яких: Чехословаччина, Польща тощо.

Також українці довго не роздумуючи 1 листопада 1918 року у Львові проголошують створення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). Львів стає столицею цієї держави. 22 січня 1919 р. було проголошено Акт возз’єднання Західноукраїнської Народної Республіки із Українською Народною Республікою (з центом у Києві).

Проте поляки, не погоджуючись із українською незалежністю, починають війну проти ЗУНР. В результаті цієї війни українці зазнають поразки і від 1919 по 1939 рік, Львів знову потрапляє під владу Польщі. Цього разу лише на 20 років.
1 вересня 1939 року починається Друга світова війна з нападу Німеччини на Польщу, 17 вересня 1939 року Червона армія згідно німецького-радянсько Пакту Молотова-Ріббентропа переходить східні кордони польської держави. Таким чином, землі Західної України входять до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки, а Львів стає обласним центром Радянської України.

Другий етап війни розпочався 22 червня 1941 року з нападу Німеччини на Радянський Союз. Коли регулярні радянські війська покинули місто без бою, залишені підрозділи НКВС здійснили масові розстріли тисяч політичних в’язнів, що перебували у львівських в’язницях. Після відступу радянських військ і до приходу німецьких, вдосвіта 30 червня у Львові відбулися Українські Національні Збори, на яких соратник Степана Бандери – Ярослав Стецько оголосив Акт про відродження Української Держави. У місті українці почали організовувати загони міліції та створювати органи управління. Німці окупували Львів 30 червня пізно ввечері, а у перші дні липня в місто прибула гітлерівська адміністрація. Німці швидко розібралися, що їм ніяка незалежна українська держава не потрібна і провели арешти серед членів Організації українських націоналістів, в тому числі були заарештовані Бандера і Стецько (по всій Європі нацисти арештували понад 300 активістів ОУН).

З червня 1941 по липень 1944 року Львів пережив трагічний період нацистської окупації.

Від 1991 року Львів є обласним центром незалежної Української держави.

Населення Львова складає приблизно 760 тисяч жителів. Клімат Львова помірно-континентальний, середня температура січня складає -4 градуси, а липня +18 градусів.

Цей текст є частиною екскурсії “Вулицями середньовічного Львова”, авторства екскурсовода Миколи Хилюка. Замовити проведення цієї екскурсії Ви можете за номером тел. +38 (093) 486-56-07 (Микола).

Коментарі про екскурсію “Історична довідка”

 1. лада

  10. Лип, 2013

  мені дуже сподобалась екскурсія.
  дякую микола лада.

  Відповісти на цей відгук
 2. Наталія

  21. Гру, 2014

  Ми щойно зі Львова. Протягом двох днів екскурсії проводив пан Микола – це цікава, багатогранна особистість, яка зуміла передати красу міста, організувати неповторні екскурсії, проживання та харчування для групи студентів. Враження неповторні !!! ДУЖЕ СПОДОБАЛОСЬ! ДЯКУЄМО!

  Відповісти на цей відгук
 3. Любовь

  27. Кві, 2015

  Нашей небольшой компании тоже очень понравилась экскурсия. Спасибо большое! Днепропетровск)

  Відповісти на цей відгук
 4. Юлія

  11. Тра, 2015

  Студентська група. Миколаївська область.
  Це була найкраща презентація міста протягом багатьох років поїздок до Львова. При попередньому контакті приємно вразило чітке планування чотирьох екскурсійних днів, пунктуальність точність і уміння врахувати всі, часом протилежні) побажання.
  При безпосередньому знайомстві пан Микола виявився харизматичною, дуже ерудованою людиною, яка закохала у Львів 38 моїх студентів.
  Рада знайомству з дуже професійною і захопленою справою людиною. Вдячна за повну відповідність запропонованого спілкування тому,що очікувалось.
  У ході наступних поїздок напевне знаю що проситиму опікуватись групою саме пана Миколу)
  Успіхів і натхнення!

  Відповісти на цей відгук
 5. Діана

  11. Тра, 2015

  Щиро дякуємо Вам, пане Микола)
  Ви дуже відверта та розумна людина.. Ми дуже вдячні Вам))

  Відповісти на цей відгук
 6. Олександр

  11. Тра, 2015

  Дуже файно і цікаво було на екскурсіях. Дякую, пане Миколо, за прекрасний Львів який Ви для нас відкрили! (Первомайськ)

  Відповісти на цей відгук
 7. Пані з Первомайська

  11. Тра, 2015

  Пан Микола дуже класно провів нам екскурсію по Львову!! Все ясно і зрозуміло, і головне те, що спілкується з людьми, а не так, що інші – завчили і розповідають. Ми за 4 дні дуже звикли до пана Миколи, адже він дуже класний як людина!! і нам було дуже важко його покидати та прощатись з ним! Пан Микола, бажаю вам всього найкращого і таких гарних груп, як ми :)
  Чекайте нас ще раз в гості, будемо ві Львові – відразу до вас! Ви класний!

  Відповісти на цей відгук
 8. Яна

  11. Тра, 2015

  Ви – екскурсовод найвищого рівня!!!!! Таких навряд чи зустрінемо більше !!! Смачніших цукерок також не куштували (чесно-чесно)!!!!!! Первомайськ, 15-Фи )))

  Відповісти на цей відгук
 9. Алина

  11. Тра, 2015

  Большое Вам спасибо))) мы до сих пор не может отойти от впечатлений)))) мы Вам очень благодарны,за то что Вы показали и рассказали о замечательном городе Львов)))от Ваших экскурсий мы были просто без ума) надеюсь мы еще увидимся))) город Первомайск мед колледж)))

  Відповісти на цей відгук
 10. Стас

  11. Тра, 2015

  Величезне дякую за дуже цікаві 4 дні мандрів по мальовничому Львову. Ваші розповіді найцікавіші. Ви найкращій гід. Обовязково повернусь до Львова)

  Відповісти на цей відгук
 11. Сергій Тетяна Микита

  10. Лис, 2016

  Другий тиждень як ми повернулися зі Львова, а все ще із захопленням згадуємо екскурсії. Микола та Юрко – ви найкращі. Дуже вам дякуємо. Наступний наш візит до Львову буде обов’язково за умови зустрічі з вами знову.
  Дніпро

  Відповісти на цей відгук

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)