Храми Львова

Екскурсія християнськими святинями центру Львова, тривалістю 3 години.

У Львові нараховується близько 100 діючих храмів різних конфесій. Пропонуємо разом з екскурсоводом відвідати ті з них, які розміщені в межах центральної частини Львова і до яких можна легко дійти пішки.

khramy1Перша святиня за маршрутом нашої екскурсії – це Костел єзуїтів (1630 р.) – перший у Львові храм у стилі бароко. Дякуючи галереям на другому ярусі, костел може вмістити рекордних 5 тисяч осіб одночасно.

Неподалік знаходиться Латинський кафедральний собор (XIV-XV ст.) – головний польський храм нашого міста, найкраще збережена пам’ятка готичного Львова. Тут кілька разів на день під час меси можна чути звуки гри одного з найкращих органів Львова. Майже до самого собору притулилася Каплиця Боїмів (1615 р.) – сімейна церковця і усипальниця однієї з львівських купецьких родин.

Бернардинський костел (1630 р.) і Костел кларисок (XVII ст.) розміщені поруч. Перший до кінця XVIII століття використовувався як монастирський храм ченців ордену святого Бернардина, а зараз є діючою греко-католицькою Церквою св. Андрія, а другий – в давнину належав жіночому Монастирю кларисок, а тепер виконує роль Музею сакральної барокової скульптури майстра Йоганна Пінзеля.

Пройшовши далі бачимо як на пагорбі височіє Костел кармелітів босих (1634 р.). Будівля в стилі скромного бароко в середньовіччі була оточена мурами і виглядала як невелика фортеця. Поряд знаходиться діючий чоловічий монастир.

Успенська церква (1629 р.) – в середні віки єдиний православний храм середмістя Львова. Церкву будували італійські архітектори на замовлення української громади міста. Цілісний архітектурний ансамбль з Успенською церквою творять Каплиця Трьох Святителів (1591 р.) і Вежа Корнякта (1578 р.).

Неподалік видно великий купол Домініканського костелу (1764 р.) – чудової пам’ятки пізнього бароко у Львові. Напис на фасаді “Soli Deo honor et gloria” в перекладі значить: “Тільки Богу честь і слава”. Поряд колишній монастир, який тепер використовується як Музей історії релігії.

На черзі найстаріший вірменський храм Європи – Вірменська церква (1363 р.). Вас обов’язково зацікавлять містичні фрески Яна Генрика Розена всередині святині.

Пройшовши трішки далі потрапляємо до Преображенської церкви (1898 р.). Це наймолодший храм середмістя Львова, однак зайшовши досередини цієї святині можна побачити як виглядає типова греко-католицька церква.

Костел Марії Сніжної (1344 р.) та Костел і монастир бенедиктинок (1616 р.) знаходяться майже на одній вулиці. Ці невеликі споруди мають давню історію. Костел Марії Сніжної заснували німецькі поселенці і він певний час був головним католицьким храмом міста, а Костел і монастир бенедиктинок досі зберіг чудову ренесансну вежу-дзвіницю.

Костел Івана Хрестителя (XIII ст.) за переказами споруджено за наказом князя Лева для монахів домініканців, які прибули до Львова разом з дружиною князя – Констанцією Угорською. Костел діє як греко-католицький храм і Музей найдавніших пам’яток Львова.

Церква св. Миколая (1292 р.) вважається найдавнішим храмом Львова. Тут зберігаються ікони XVII століття, а деякі нові розписи наповнені історичною тематикою. Зовнішній вигляд святині поєднує риси української і балканської архітектури.

Зустріч на екскурсію можна зробити біля пам’ятника Тарасу Шевченку на проспекті Свободи.

Вартість екскурсії (за групу):
1500 грн. – 1-5 осіб
1650 грн. – 6-15 осіб
1800 грн. – 16-25 осіб
1950 грн. – 26-40 осіб
2100 грн. – 41-60 осіб

Відбувається щодня. Початок екскурсії: в будь який час.

Тривалість екскурсії – 3 год.

* Вхідні квитки до екскурсійних об’єктів оплачуються додатково (за бажанням відвідувати вказані туристичні об’єкти в інтер’єрі):
– Латинський кафедральний собор: 10 грн.;
– Вірменська церква: 10 грн. (дорослий), 1 грн. (студент, учень).

Ця екскурсія може бути проведена такими мовами: українська, англійська, російська, німецька, польська, італійська, французька, іспанська.

Вартість проведення екскурсії іноземною мовою уточнюйте у менеджера.

Позначки: , ,

1 коментар про екскурсію “Храми Львова”

  1. Євген

    25. Вер, 2023

    Замовив персональну екскурсію для мами. Гідом була Ольга. Все дуже сподобалось, дякуємо!

    Відповісти на цей відгук

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)