Гавареччина і Підлисся

Екскурсія до Золочівського району Львівщини, де на вас чекають майстер-клас з виготовлення гончарських виробів і ляльок-мотанок, катання на конях та позашляховиках, відвідування Музею-садиби Маркіяна Шашкевича та обід по маршруту.

Запрошуємо в мандрівку неймовірно красивим лісовим краєм, який славиться виробами із чорнодимленої кераміки і є головний центром цього народного промислу в Україні.

Невелике гончарське село Гавареччина розташоване посеред лісу, де глину місцеві майстри перетворюють на глечики, миски, горнятка, вази, підсвічники, тощо, які після випалювання набирають чорного, темно-сірого чи навіть сріблястого забарвлення.

Нас запрошують на дитячий майстер-клас з гончарства, на якому кожен учень матиме змогу замісити руками мокру глину та навчиться працювати на гончарному крузі, де надаватиме виробу певної форми своїми ж пальцями, а тонкою дерев’яною палицею зможе намалювати бажані візерунки на своєму виробі.

Гончар буде всіляко допомагати дітям впоратися з цією роботою, буде розповідати цікавинки про глину і гончарство. Місцеві майстри з радістю діляться таємницями свого промислу, бо дуже хочуть, щоб ремесло виготовлення чорнодимленої кераміки не втратилося. Можливо вдасться саме серед нашої шкільної групи знайти талановитих учнів, які захочуть в майбутньому продовжити цей важливий промисел.

Виготовлений виріб можна забрати із собою або отримати його поштою після випалювання в печі. Також буде змога придбати уже готові керамічні вироби.

На наступному майстер-класі діти вчитимуться виготовляти традиційні ляльки-мотанки. З давніх часів ці ляльки вважаються оберегами в українських родинах. Колись майже кожна матір робила своїй донечці ляльку, щоб та бавилася нею.

Під час екскурсії по Гавареччині юні туристи зможуть побачити старий колодязь, звідки воду дістають величезним колесом і двома відрами.

Напевно особливе враження на екскурсантів справить катання на конях під пильним оком інструктора, а ще більше – проїзд лісовими дорогами на джипах (позашляховиках чи навіть військових автомобілях) до криївки воїнів УПА. На музей-криївку натрапляємо неподалік в лісі. Тут під склом представлено побут українських партизанів, які в середині XX ст. героїчно чинили опір радянській владі в цій місцевості.

Повернувшись в село посмакуємо смачним обідом, приготовленим частково на вогнищі, доповненим чаєм, звареним із трав та лісових ягід.

Всього за 10 км від Гавареччини біля пагорбів Вороняків розташоване село Підлисся, де в дідусевій садибі народився Маркіян Шашкевич – священик, поет, просвітитель. Тут ми відвідаємо музей-садибу того, хто «пробудив зі сну» українців на заході нашої країни. Він будучи чільним учасником просвітницького гуртка «Руська трійця» видав першу україномовну книгу в Галичині – “Русалку Дністровую”.

Екскурсантів зустрічає невеликий пам’ятник Маркіяна Шашкевича, розташований у дворі.

В кімнатах садиби можна побачити інтер’єр житлового помешкання початку ХІХ ст. (дитячі роки поета) та речі, пов’язані з життям та працею цієї видатної людини. Особливе місце займає оригінал “Русалки Дністрової”, виданий в далекому 1837 році.

Крім хати до комплексу музею входять ще господарські будівлі, які як і сам житловий дім відновлені базуючись на історичних джерелах. Проте криниця та деякі старі дерева пам’ятають ще часи проживання тут родини Шашкевичів.

Мала батьківщина поета, село Підлисся, – є ще й дуже мальовничим. Крім краси природи, увагу привертає ще й дерев’яний храм Преображення Господнього (1735 р.).

За бажанням групи можна піднятися на одну з вершин Вороняцьких пагорбів, Білу гору, про яку писав Шашкевич і на якій в 1911 р. було встановлено величезний хрест на честь Маркіяна.

Протяжність маршруту цієї екскурсії складає приблизно 170 км.
Можливі дні проведення екскурсії – кожен день.
Орієнтовний час виїзду зі Львова – 9.00.
Орієнтовний час повернення до Львова – 18.00.

Вартість екскурсії за наявності власного транспорту (за групу):
2200 грн. – 1-3 особи
2250 грн. – 4-6 осіб
2300 грн. – 7-19 осіб
2350 грн. – 20-26 осіб
2400 грн. – 27-35 осіб
2450 грн. – 36-49 осіб
2500 грн. – 50-57 осіб

Вартість екскурсії з врахуванням витрат на транспорт (за групу):
5350 грн. – 1-3 особи
6000 грн. – 4-6 осіб
7350 грн. – 7-19 осіб
8650 грн. – 20-26 осіб
10400 грн. – 27-35 осіб
11500 грн. – 36-49 осіб
11750 грн. – 50-57 осіб

* Додатково оплачуються вхідні квитки (з особи):
– Гавареччина (майстер-класи (гончарство, ляльки-мотанки), катання на джипі, огляд криївки, комплексний обід): 300 грн. (учень); дорослі – безкоштовно;
– Музей-садиба Шашкевича: 50 грн. (дорослий), 30 грн. (студент), 20 грн. (учень).

** За бажанням дорослі учасники екскурсії можуть дозамовити для себе обід: 130 грн. з особи (якщо дорослих не більше 3-х осіб) або 200 грн. з особи (якщо дорослих 4 і більше осіб).

Ця екскурсія може бути проведена такими мовами: українська, англійська, російська, німецька, польська, італійська.

Вартість проведення екскурсії іноземною мовою потрібно уточнювати.

Позначки: , , ,

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)