Гавареччина і Підлисся

Екскурсія до Золочівського району Львівщини, де на вас чекають майстер-клас з виготовлення гончарських виробів і ляльок-мотанок, катання на позашляховику, відвідування Музею-садиби Маркіяна Шашкевича та обід в Гавареччині.

Запрошуємо в мандрівку неймовірно красивим лісовим краєм, який славиться виробами із чорнодимленої кераміки і є головний центром цього народного промислу в Україні.

Невелике гончарське село Гавареччина розташоване посеред лісу, де глину місцеві майстри перетворюють на глечики, миски, горнятка, вази, підсвічники тощо, які після випалювання набирають чорного, темно-сірого чи навіть сріблястого забарвлення.

Нас запрошують на дитячий майстер-клас з гончарства, на якому кожен учень матиме змогу навчиться працювати на гончарному крузі, де своїми ж пальцями надаватиме кульці глини певної форми, а тонкою дерев’яною палицею зможе намалювати бажані візерунки на своєму виробі.

Гончар буде всіляко допомагати дітям впоратися з цією роботою, буде розповідати цікавинки про глину і гончарство. Місцеві майстри з радістю діляться таємницями свого промислу, бо дуже хочуть, щоб ремесло виготовлення чорнодимленої кераміки не втратилося. Можливо вдасться саме серед нашої шкільної групи знайти талановитих учнів, які захочуть в майбутньому продовжити цей важливий промисел.

Виготовлений виріб можна забрати із собою або отримати його поштою після випалювання в печі. Також буде змога придбати уже готові керамічні вироби.

На наступному майстер-класі діти вчитимуться виготовляти традиційні ляльки-мотанки. З давніх часів ці ляльки вважаються оберегами в українських родинах. Колись майже кожна матір робила своїй донечці ляльку, щоб та бавилася нею.

Напевно особливе враження на екскурсантів справить проїзд лісовими дорогами на джипі (позашляховику чи навіть військовому автомобілі).

Неподалік в лісі розташована музей-криївка УПА. Тут під склом представлено побут українських партизанів, які в середині XX ст. героїчно чинили опір радянській владі в цій місцевості.

Тут таки в Гавареччині посмакуємо обідом, приготовленим на вогнищі, доповненим ароматним чаєм.

Всього за 10 км від Гавареччини біля пагорбів Вороняків розташоване село Підлисся, де в дідусевій садибі народився Маркіян Шашкевич – священик, поет, просвітитель. Тут ми відвідаємо музей-садибу того, хто «пробудив зі сну» українців на заході нашої країни. Він будучи чільним учасником просвітницького гуртка «Руська трійця» видав першу україномовну книгу в Галичині – “Русалку Дністровую”.

Екскурсантів зустрічає невеликий пам’ятник Маркіяну Шашкевичу, розташований у дворі.

В кімнатах садиби можна побачити інтер’єр житлового помешкання початку ХІХ ст. (дитячі роки поета) та речі, пов’язані з життям та працею цієї видатної людини. Особливе місце займає оригінал “Русалки Дністрової”, виданий в далекому 1837 році.

Крім хати до комплексу музею входять ще господарські будівлі, які як і сам житловий дім відновлені базуючись на історичних джерелах. Проте криниця та деякі старі дерева пам’ятають ще часи проживання тут родини Шашкевичів.

За бажанням групи можна піднятися на одну з вершин Вороняцьких пагорбів, Білу гору, про яку писав Шашкевич і на якій в 1911 р. було встановлено величезний хрест на честь Маркіяна. Йти в одну сторону 1,7 км. Якщо погода гарна, то цей шлях долається досить легко.

Протяжність маршруту цієї екскурсії складає приблизно 170 км.
Можливі дні проведення екскурсії – кожен день.
Орієнтовний час виїзду зі Львова – 9.00.
Орієнтовний час повернення до Львова – 18.00.

Вартість екскурсії за наявності власного транспорту (за групу):
2700 грн. – 1-3 особи
2800 грн. – 4-6 осіб
2900 грн. – 7-19 осіб
3000 грн. – 20-26 осіб
3100 грн. – 27-35 осіб
3200 грн. – 36-49 осіб
3300 грн. – 50-57 осіб

Вартість екскурсії з врахуванням витрат на транспорт (за групу):
6750 грн. – 1-3 особи
7550 грн. – 4-6 осіб
9400 грн. – 7-19 осіб
11400 грн. – 20-26 осіб
12750 грн. – 27-35 осіб
14650 грн. – 36-49 осіб
15500 грн. – 50-57 осіб

* Додатково оплачуються вхідні квитки (з особи):
– Гавареччина (майстер-класи (гончарство, ляльки-мотанки), катання на джипі, огляд криївки, комплексний обід): 340 грн. (учень); дорослі – безкоштовно;
– Музей-садиба Шашкевича: 100 грн. (дорослий), 80 грн. (студент), 50 грн. (учень).

** За бажанням дорослі учасники екскурсії можуть дозамовити для себе обід: 150 грн. з особи (якщо дорослих не більше 3-х осіб) або 250 грн. з особи (якщо дорослих 4 і більше осіб). За 250 грн./ос. – більш насичене стравами меню.

Ця екскурсія може бути проведена такими мовами: українська, польська, англійська, німецька, італійська, російська.

Вартість проведення екскурсії іноземною мовою потрібно уточнювати.

Позначки: , , , , , ,

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)