Фонтан Амфітрита

Ми з Вами повернулися на площу Ринок. Ця її західна сторона здавна була найбільш пожвавлена, адже саме тут проходив торговий шлях від Краківських до Галицьких воріт міста.

Будинок №31 був власністю відомих виробників горілки – Бачевських. У першій половині XX ст. фасад цієї кам’яниці був суттєво змінений, а зображення левів, що оздоблюють балкон будівлі – це результат захоплення індійською культурою одного з власників будинку.

В будинку №30 у XVII ст. мешкала Ядвіга Лушковська, дочка збіднілого купця. У 1634 р. до Львова приїхав польський король Владислав IV Ваза. Проїжджаючи площею Ринок він випадково побачив Ядвішку, яка з вікна вітала монарха, і закохався на все життя. Король забрав красуню львів’янку до Варшави, де поселив її у своєму палаці. Звичайно, він хотів із нею одружитися. Але пригадайте пісню Алли Пугачової про те, що все можуть королі, лиш не можуть одружитися з любові. От і Владиславу IV довелося взяти шлюб з австрійською принцесою Цицилією Ренатою, а після її смерті – з француженкою Людвікою Марією. Ядвішку ж видали заміж за шляхтича, що мав маєтки у Литві. У тих місцях були чудові умови для полювання, а король був пристрасним мисливцем і часто туди навідувався, де жив по декілька місяців. І до кінця життя він не залишив свою кохану, бо помер у Ядвіги на руках навесні 1648 року.

Поруч ми бачимо ще один міський фонтан із скульптурою Амфітрити, що згідно із давньогрецькою міфологією була дружиною Посейдона, бога морів.

Цей текст є частиною екскурсії “Вулицями середньовічного Львова”, авторства екскурсовода Миколи Хилюка. Замовити проведення цієї екскурсії Ви можете за номером тел. +38 (093) 486-56-07 (Микола).

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)