Будинок пір року

А зараз перейдемо до колишнього вірменського кварталу.

Перед нами – найцікавіший будинок на вірменській вулиці. Він збудований у другій половині ХVІІІ ст. (перебудований у XIX ст.). Це яскравий взірець львівського ампіру. За своєрідний декор його здавна називають «Будинком пір року» або «Будинком знаків зодіаку».

На фасаді цього будинку, мабуть вперше у Львові, було зображено поряд з міфологічним персонажем, звичайних людей. Тут можна побачити річний цикл селянина: «Оранка» символізує весну, «Жнива» – літо, «Збирання врожаю» – осінь, «Катання на санях» – зиму. В центрі зображено древньогрецького бога землеробства – Кроноса. Вище, на всій ширині фасаду – фриз із знаків зодіаку, з відповідно підписаними датами. Над капітелями пілястрів по краях четвертого поверху зображено лелек, приліт яких символізує початок весни, а відліт – повернення зими, між ними знаходяться маскарони, які символізують вітри чотирьох сторін світу.

Під скульптурками і барельєфами – уривки із поеми Вергілія «Георгіки» («Про хліборобство»).

Йдемо далі. Праворуч від нас знаходиться легендарна кав’ярня «Вірменка». Каву тут готують в турках на піску і за старовинним рецептом.

Цей текст є частиною екскурсії “Вулицями середньовічного Львова”, авторства екскурсовода Миколи Хилюка. Замовити проведення цієї екскурсії Ви можете за номером тел. +38 (093) 486-56-07 (Микола).

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)