Абреківська кам’яниця

Цікавий будинок стоїть на розі вулиць Шевської та Краківської. Збудований у другій половині XVI ст., він належав родині Абреків і називається Абреківською кам’яницею. З цим будинком пов’язана львівська середньовічна традиція малювати карикатури.

Одного разу, хтось пожартував над власницею цієї кам’яниці, намалювавши на неї карикатуру на стіні її ж дому. Пізніше тут почали з’являтися карикатури і на інших мешканців міста. Словами: «Що говорить пані Абрекова?» – львів’яни часто віталися вранці. Це явище набрало міжнародного характеру, бо під час ярмарків такою «творчістю» займалися також іноземні купці. Переважно люди писали все, що думали про сусідів, недругів чи владу. Справа з анонімними висловлюваннями зайшла так далеко, що 1601 року магістрат видав спеціальну постанову про заборону таких дій і навіть поставив нічного сторожа біля будинку.

Цей текст є частиною екскурсії “Вулицями середньовічного Львова”, авторства екскурсовода Миколи Хилюка. Замовити проведення цієї екскурсії Ви можете за номером тел. +38 (093) 486-56-07 (Микола).

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)