Палац Бандінеллі

Будинок №2 на розі – це палац Бандінеллі. Ренесансний будинок постав в кінці XVI ст. Будинок Бандінеллі – один з кращих зразків пізнього Ренесансу у Львові. Головний вхід у будинок спочатку був від площі, а під час реставрації 1739 р. його перенесли на бокову вуличку. Можливо тому обидва фасади будинку мають рівноцінно багатий різьблений декор порталів, віконних обрамлень. Будинок укріплений пілястрами з діамантовим рустом. Портал ринкового фасаду обрамлений двома кам’яними колонами з філігранною різьбою «риб’ячої луски». Дельфіни, що символізують успіх у торгівлі, прикрашають маленькі вікна першого поверху.

З цим будинком пов’язане відкриття у Львові першої регулярної пошти, яка раз на тиждень, по суботах, відправляла кореспонденцію до Кракова, Любліна, Варшави та інших міст. Організував її італієць Доменіко Монтелупа, а в 1629 році роботу пошти вдосконалив новий власник будинку, купець Роберто Бандінеллі з Тоскани. Оселившись у Львові, він отримав громадянство, а 1629 році – королівський привілей на відкриття у будинку пошти. Львівські поштові кур’єри раз на тиждень саме звідси забирали і сюди доставляли кореспонденцію для львів’ян з різних куточків Європи. Проте, ці послуги коштували досить дорого. Відправка лише шести грамів кореспонденції, наприклад до Гданська, дорівнювала денній платні кваліфікованого ремісника. Папір був у ті часи важким і невдовзі львівська Рада відмовилась від таких дорогих послуг. Бандінеллі вклав у цю справу немалі гроші і, фактично, дії Ради розорили його.

Зараз у будинку знаходиться один із відділів Львівського історичного музею, а саме виставка історичних коштовностей. В цокольному поверсі відкритий Музей пошти, який відтворює старовинний інтер’єр, демонструє старовинні поштові печатки та конверти, європейські газети та листівки.

Зверніть увагу на фонтан зі скульптурою Адоніса. Біля нього зображений собака і вбитий ним кабан.

Адоніс – герой чи навіть напівбог у давньогрецькій міфології. Він був пастухом і мисливцем. Адоніс славився своєю красою, в нього навіть закохалася богиня любові Афродіта. Але його молоде життя обірвалося трагічно, на полюванні його вбив вепр.

Доля Адоніса – це одна з улюблених тем античної поезії. У переносному значенні Адоніс – надзвичайно вродливий чоловік.

Цей текст є частиною екскурсії “Вулицями середньовічного Львова”, авторства екскурсовода Миколи Хилюка. Замовити проведення цієї екскурсії Ви можете за номером тел. +38 (093) 486-56-07 (Микола).

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)