Національний музей

Через дорогу знаходиться споруда, що є характерним твором Неоренесансу. Ця будівля була споруджена для Художньо-промислового музею. З 1950 до 1990 року тут діяв музей Леніна. Для того, щоб пристосувати будівлю під музей лідера комуністичного руху, були знищенні численні скульптурні прикраси, що знаходилися на фасаді будинку. Тодішня влада вважала, що напівоголені скульптури, на кшталт тих що прикрашають Оперний театр, не сумісні з ідеологією марксизму-ленінізму. Після ліквідації вищезгаданої інституції приміщення передали Національному музею. В експозиції виставлені найцінніша в Україні колекція ікон та колекція українського малярства XIX–XX ст.

Приблизно навпроти музею стояв раніше пам’ятник самому Леніну, що був виконаний за типовим радянським проектом: погруддя вождя більшовиків було встановлене на високому прямокутному постаменті. І маленькі діти, котрі вперше його бачили, лякали мам і тат зовсім невинним запитанням: «А чому цей дядько вилазить із комина, він що, сажотрус?».

14 серпня 1990 року цей пам’ятник було демонтовано, а на другий день люди побачили під фундаментом могильні плити з єврейського цвинтаря, а також надгробні плити українських січових стрільців із Янівського кладовища. Радянський режим будував свою владу на кістках людей, а свої пам’ятники – на могильних плитах.

Цей текст є частиною екскурсії “Вулицями середньовічного Львова”, авторства екскурсовода Миколи Хилюка. Замовити проведення цієї екскурсії Ви можете за номером тел. +38 (093) 486-56-07 (Микола).

1 коментар про екскурсію “Національний музей”

  1. Руслан

    03. Лют, 2015

    Наступного дня пiсля демонтажа пам’ятника були виставленi елементи постаменту з могильних плит з рiзних цвинтарiв Львова. (эврейського, українського, польського). На протязi деякого часу цей символ варварства бiльшовикiв демонструвався на мiстцi демонтованого пам’ятника. Бачив це свiдоцтво комунiстичного варварства особисто. Нажаль не задокументував цьго факту нi на фото нi вiдео. У всьму Iнтернетi знайшов тiльки одну згадку про цей факт але без фото i вiдео:https://openlviv.com/natsionalniy-muzey/ Невже нhttps://openlviv.com/natsionalniy-muzey/хто не здогадався цей факт задокументувати.

    Відповісти на цей відгук

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)