Фонтан Діана
Зверніть увагу на скульптуру давньоримської богині полювання Діани. В давньогрецькій міфології їй відповідала Артеміда.
Будинок №10 був споруджений на місці чотирьох міщанських будинків в першій половині XVIII ст. на замовлення графа Сапіги (арх. Бернард Меретин, 1744 р.).
Цей палац має свою історію. Після поділу Польщі він став резиденцією австрійських губернаторів. Наприкінці ХІХ ст. в ньому розмістилася українська організація «Просвіта», яка діяла тут до 1939 року. Тут часто бували Іван Франко, Леся Українка, Василь Стефаник та інші видатні діячі української культури. З балкону цього будинку вранці 30.06.1941 року проголосили Акт відновлення Української Держави, про що нагадує меморіальна дошка на фасаді.
Справа, на розі вулиць Руської та Сербської, привертає увагу будинок з білокам’яним порталом, оздоблений діамантовим рустом. У будинку майже немає вікон на першому поверсі. Це приклад дуже вдалої реставрації будівлі. Так виглядали готичні будинки. Коли темніло, вартові міста закривали міські ворота, наглухо замикались двері будинків. Кожен дім був маленькою фортецею. Про цю сувору епоху один із львівських істориків писав: «Це були часи, коли людська кров була дешевшою від вина, а саме життя людини – дешевшим від коня». В такі часи було небезпечним робити вікна на першому поверсі. Вони почали з’являтися в епоху Відродження.
Цей текст є частиною екскурсії “Вулицями середньовічного Львова”, авторства екскурсовода Миколи Хилюка. Замовити проведення цієї екскурсії Ви можете за номером тел. +38 (093) 486-56-07 (Микола).