Кава наче чорний мід

На вул. Костюшка, 2 можна побачити чудовий сучасний заклад «Black honey», де застосовують найбільше у Львові альтернативних методів ручного приготування кави. Для заварювання напою тут використовують найкращі зерна, самостійно їх обсмажують та знають про походження кави майже все.

У цьому закладі затишно по-домашньому, привітний персонал готовий задовольнити найвибагливіші смаки своїх відвідувачів. Часто у «Black honey» влаштовують дегустацію напоїв, перед тим організувавши дійство – справжнє шоу, коли досвідчений бариста демонструє, як правильно заварювати каву, щоб отримати надзвичайно смачну, міцну та таку, яку ви досі ніколи не пробували. На столі, як у справжній лабораторії: колби, лійки, пальники, інший скляний посуд – над яким чаклує працівник «Black honey» і згодом, як результат, роздає присутнім неземний напій. Про дегустацію потрібно домовлятися заздалегідь. Нерідкість, коли цілі групи туристів хочуть спробувати каву приготовану альтернативними методами і побачити власне процес її заварювання. Цікавий пункт у меню закладу – «самостійне приготування кави».

«Ви можете скуштувати як класичне еспресо або лате, так і альтернативу, наприклад, V60, аеропрес, каліта чи кемекс. Родзинкою кав’ярні є Cold Brew (кава холодного заварювання, що готується 6-12 годин), яку легко і зручно носити з собою у стильній пляшечці, – розповідає чемпіоном України з альтернативного приготування кави, власниця кав’ярні Оксана Вітинська. – Весь процес щодня я особисто контролюю. Ми також постійно вдосконалюємося у нових методах приготування кави».

За її словами, при обсмажуванні зерна та приготуванні напою персонал кав’ярні дотримується принципу максимальної солодкості кави, тому чорна та солодка, як мід. Звідси і назва закладу. Ідеальну каву на найвибагливіший смак, в Black Honey може придбати кожен, як той хто із нею вже знайомий, так і той, хто куштує вперше. До кави вам запропонують спробувати різноманітну випічку власного виробництва: сирник, лимонний кекс, кіш, брауні та багато іншого.Тут можна поснідати легко і корисно домашнім йогуртом, власного виробництва, з гранолою та іншими смачними стравами.

У цьому закладі Ви можете придбати каву як для себе, так на подарунок. Персонал кав’ярні з радістю допоможе та підкаже який сорт кави підійде саме Вам та що до нього пасує. Заклад працює лише зі 100% арабікою premium та speciality класу. Також у Black Honey можна купити кавові аксесуари, які допоможуть приготувати смачний напій вдома.

«Відкриття подібних закладів у Львові, ми пов’язуємо з третьою кавовою хвилею, яка шириться Україною не перший рік. Це означає, що той чи інший заклад використовує якісну каву, про яку майже все відомо, навіть назву ферми, де вона росла, зерна нерідко купують у самого фермера. Має місце локальне, неодмінно свіже обсмажування та помел безпосередньо перед приготуванням, – пояснює власниця кав’ярні. – Третя хвиля – це той час, коли люди дають можливість каві говорити самій за себе, чим вона є, сприяють розкриттю її потенціалу через правильне обсмажування та приготування». За її словами, альтернативні методи приготування кави дуже добре розкривають весь потенціал кави, всі смакові якості та властивості. Тепер не є дивиною, відчути в горнятку кави – нотки екзотичних фруктів чи ягід, запашних трав. Коштує такий напій від 35 грн. за порцію, але її смак того вартий.

Львів недаремно називають столицею кави, адже саме тут можна насолодитися справжнім смаком напою такого, як у турецькому прислів’ї – чорного, як пекло, сильного як смерть і солодкого, як любов.

Найвідоміші методи альтернативного приготування кави:

Сифон
Вперше з’явився у Німеччині у 1830 році. Принцип його роботи полягає у стисненні та розширенні водяної пари. Він складається із двох колбочок. У нижню колбу, під яку ставлять пальник, заливають воду і запалюють пальник. Після чого вода, що нагрілася, перетікає з нижньої частини у верхню. Тоді у верхню колбу з гарячою водою засипають зерна кави недрібно змелені.

Щойно кава заварилася, пальник вимикають – вона втягується в нижню колбу. Між ємностями кладуть фільтр, який затримує часточки змеленої кави. У результаті ми отримуємо напій не дуже прозорий, але вельми насичений та ароматний.

HARIO V-60
Для приготування кави цим методом ми використовуємо воронку (спеціальну лійку) V-подібної форми, що має кут 60 градусів. У неї ставимо паперовий фільтр, який змочуємо водою, опісля засипаємо змелену каву і проливаємо гарячою водою. Японці вважають, що цей метод найкраще надається для приготування ідеального горнятка кави.

Кемекс
Кава, заварена цим методом, має легкий смак і водночас насичена кофеїном. Кемекс – скляний посуд, який чимось нагадує пісочний годинник. Щоб заварити каву, у кемекс ставлять фільтр, змочують водою, після чого у нього засипають змелену каву і поливають гарячою водою.

Коментарі про екскурсію “Кава наче чорний мід”

 1. Танічка

  03. Кві, 2018

  Ходили з екскурсією на дегустацію альтернативної кави. Дуже сподобалося. Нічого подібного раніше не куштувала. Дякуємо за таку можливість і за таку якісну каву.

  Відповісти на цей відгук
 2. Mary

  03. Кві, 2018

  Атмосферний заклад. Смачнюща кава

  Відповісти на цей відгук

Поділіться враженнями

Ім'я (обов'язково)

Email (обов'язково)

Сайт (не обов'язково)

Ваш коментар:


(відповідь вкажіть цифрою)